+98 9039905012
ایران، تهران
فیلتر کابین چیست؟

فیلتر کابین چیست؟

فيلتر هواي کابين خودرو وسيله اي براي تصفيه ذرات گرفته شده از هواي ورودي مدخل سيستم تهويه خودروي شماست. اين ابزار به بهبود کيفيت و تصفيه هواي داخل خودرو از هرگونه آلايندگي و ناپاکي کمک ميکند. بيشتر فيلتر هوا ها ساخته شده از کاغذ (الياف) پليسه دار که کاربرد مختلفي در انواع مختلف فيلتر مدياها دارند. بعضي از آنها ترکيبي از پنبه و کاغذ ميباشند، در حالي که بقيه شبيه فيلتر هواي سيستم مکش خودرو و اساسا بيشتر شبيه کوچک شده کاغذ فيلتر ميباشند. بعضي از آنها هم به شکل فيلتر پنبه اي در کارتريج قرار دارند.

بعضي مواقع فيلتر هواي کابين با فيلتر هواي دروني احتراق سوخت (موتور) اشتباه گرفته ميشود. فيلتر هواي دروني احتراق سوخت که زير کاپوت ماشين شما قرار دارد و مانع از ورود ذرات به داخل موتور ميشود. يک راننده ممکن است در تعويض روغني با پيشنهاد تعویض فيلتر هوا مواجه شده باشد و آن به اين دليل است که در صورت گرفتگي و پر شدن فيلتر از آلايندگي ها در عملکرد موتور ميتواند تاثير بگذارد.

تشخيص و تمايز اين دو فيلتر خيلي مهم مي باشد. وقتي که شما در حال خريد فيلتر هواي کابين خودرو هستيد در واقع شما در صدد بهبود کيفيت هواي تنفسي داخل کابين خودرو براي خودتان و مسافرانتان هستيد. فيلتر هواي کابين به عنوان بخش مهمي از عمکرد گيربگس خودرو و امنيت خودرو نيست. رانندگان ميتوانند فيلتر هواي را خریداری کنند که در واقع توجه به تنفس سرنشينان خودرو ميباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *